Wydarzenia

LIPIEC 2019

Mecz Polska- Holandia– 27 lipca tak kibicowaliśmy naszym siatkarzom


CZERWIEC 2019

Festyn z okazji Dnia Dziecka- po raz kolejny Fundacja PZU towarzyszyła naszym wychowankom, tym razem podczas „Dnia Dziecka na Dzikim Zachodzie”, była jazda konna, płukanie złota, ognisko z kiełbaskami i miłe upominki.


Kolonia letnia w Radkowie– wychowankowie rozpoczęli wakacje wyjazdem w Góry Stołowe, czas wypełniała im niezliczona ilość atrakcji, był wypoczynek nad Zalewem Radkowskim, wycieczka na Szczeliniec Wielki, zwiedzanie okolicznych zamków.


MARZEC 2019

Wycieczka do Trójmiasta- 16 marca nasi wychowankowie pojechali na 5-cio dniową wycieczkę podczas której zwiedzili Gdańsk, Sopot i port w Gdyni, a ponad to Zamek Krzyżacki w Malborku oraz Toruń.


STYCZEŃ 2019

 Kulig w Wiśle– Fundacja PZU pomogła zorganizować naszym wychowankom wyjazd na kulig do Wisły, dzieci miały okazję zwiedzić miasto, wybrać się na przejażdżkę saniami oraz zakończyć dzień ucztą zbójnicką.

 

 


PAŹDZIERNIK 2018

Wycieczka do Warszawy– Jesienią wychowankowie zwiedzili stolicę Polski, podczas 3-dniowej wycieczki zobaczyliśmy Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik i wiele innych ciekawych miejsc.


SIERPIEŃ 2018

Turniej „Kibice Razem”- młodsi wychowankowie zakończyli wakacje na sportowo. Końcem sierpnia uczestniczyli w turnieju piłki nożnej „Kibice Razem”.

 

 


CZERWIEC 2018

Kolonia letnia w Karpaczu– wakacje wychowankowie rozpoczęli pobytem na kolonii w Karpaczu, zdobyli Śnieżkę, pływali w pontonach i odwiedzili Aquapark.


Odwiedziny Natalii Szroeder– w czerwcu mieliśmy zaszczyt gościć w Domu Dziecka na Pasiece Natalię Szroeder, na powitanie dzieci z przyjemnością zaśpiewały wybraną piosenkę wokalistki, były autografy i mnóstwo wspólnych zdjęć.


Festyn w COAPOW– corocznie dla naszych wychowanków jest organizowany festyn, podczas,  którego czas dzieciom umilały pokazy rycerskie, wspólna gra na bębnach afrykańskich, malowanie twarzy, fundacja Dr Clown zadbała o świetne animacje i bańki mydlane.


Koncert Przebojowe Opole-Prezydent Miasta Opola zaprosił naszych wychowanków na piątkowe koncerty, na żywo mogli podziwiać najlepsze gwiazdy: Alvaro Soler, Perfect, Shanguy, Michał Szpak, Betta Lemme i wiele innych.


KWIECIEŃ 2018

Wycieczka na Górę Św. Anny– 28 kwietnia, przedstawiciele stowarzyszenia Jedna Odra zaprosili naszych wychowanków na wycieczkę na Górę św. Anny, w programie było zwiedzanie Muzeum Czynu Powstańczego, zabawy na świeżym powietrzu, zwiedzanie amfiteatru oraz ognisko.

 


Mecz Odry Opole– nasi wychowankowie dzięki współpracy z przedstawicielami OKS Odra Opole i Stowarzyszenia Jedna Odra mają możliwość kibicowania lokalnemu klubowi z trybun stadionu.


Warsztaty florystyczne- właścicielka kwiaciarni Cuda- Wianki zorganizowała naszym wychowankom warsztaty florystyczne, każdy uczestnik mógł skomponować własną kompozycję kwiatową.


MARZEC 2018

Śniadanie Wielkanocne- Również w tym roku zarówno wychowankowie, jak i pracownicy naszych placówek z wielką przyjemnością częstowali przechodniów i gości tradycyjnymi potrawami Wielkanocnymi


Wizyta prezydenta miasta Opola: 09 marca w placówce „Dom Dziecka” mieliśmy zaszczyt gościć prezydenta miasta Opola, Pana Arkadiusza Wiśniewskiego. Wychowankowie bardzo starali się aby wizyta na długo została w pamięci naszego Gościa, zorganizowali na tę okazję warsztaty wykonywania ozdób Wielkanocnych.


 

Wielkie Ślizganie: co roku Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zaprasza dzieci z domów dziecka na akcję charytatywną na lodowisku Toropol. Nasi wychowankowie z przyjemnością przyjęli zaproszenie, świetnie bawiąc się na lodzie.


STYCZEŃ 2018

Dzień Babci i Dziadka: Tradycyjnie już wychowankowie odwiedzili seniorów w Środowiskowym Domu Samopomocy „Magnolia”, był program artystyczny, laurki oraz poczęstunek.

GRUDZIEŃ 2017

Prezenty pod choinkę od naszych darczyńców: Przed Świętami Bożego Narodzenia dzięki zaangażowaniu Pani Ines Krok, nasi wychowankowie otrzymali paczki z prezentami od prywatnych darczyńców, były zabawki, kosmetyki, tablety, ubrania, bony upominkowe do różnych sklepów i niezliczona ilość słodyczy, każde dziecko otrzymało coś, o czym marzyło.


Mikołajki dla wychowanków Domów Dziecka organizowane przez Stowarzyszenie Jedna Odra: Nasi wychowankowie zostali zaproszeni 06.12.2017 na „Niebiesko- Czerwone Mikołajki” do DomExpo, dzieci miały okazję aktywnie spędzić czas, spotkać się z Mikołajem, potrenować różne dyscypliny sportowe pod okiem zawodników i trenerów opolskich Klubów Sportowych.


LISTOPAD 2017

Dyskoteka Andrzejkowa w klubie ZEBRA: Jak przystało na wieczór andrzejkowy, były wróżby, zabawy i tańce.

PAŹDZIERNIK 2017

Wycieczka do Energylandii, Wieliczki i Krakowa: 13 października grupa naszych wychowanków pojechała na 3- dniową wycieczkę, pierwszym przystankiem był Park Rozrywki Energylandia w Zatorze, następnie wychowankowie zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce oraz nocowali pod ziemią w komorze Słowackiego. Kolejnym punktem programu był Kraków.  Nasze dzieci miały możliwość zwiedzania podstawowych atrakcji turystycznych takich jak Wawel, Smocza Jama, Kościół Mariacki, Kazimierz, byli również w Muzeum Inżynierii, Parku Doświadczeń oraz w Teatrze Słowackiego i Heleny Modrzejewskiej.


Warsztaty wykonywania słodyczy przy współpracy z marką Simba Toys, z udziałem Nieperfekcyjnej Mamy: Zabawki i czekolada, nie mogło zacząć się lepiej. We współpracy z marką Simba, która podarowała naszym dzieciom zabawki Smoby Chef tworzyliśmy czekoladki oraz czekoladowe lizaki, zabawy i słodkości było co nie miara, a we wszystkim wychowankom pomagała blogerka, Nieperfekcyjna Mama.


WRZESIEŃ 2017

Rekord Guinessa: Nasi wychowankowie jak zawsze pomocni, pomogli pobić rekord Guinessa na najdłuższą kolorowankę na świecie w Centrum Wystawienniczo Kongresowym.


SIERPIEŃ 2017

Kolonia nad Morzem w Jastrzebiej Górze: w tym roku nasi wychowankowie pojechali na dwutygodniową kolonię nad morze ufundowaną przez Złombol. Kąpiele w Morzu i plażowanie nie były jednak jedynymi rozrywkami, dzieci zwiedziły również Trójmiasto oraz pływały statkiem.

Wycieczka do parku Rossenau: Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty w kinie 7D, później była przejażdżka kolejką po terenie parku, odwiedziny w strasznej sztolni i wizyta w jaskini niedźwiedzia.

Muzeum Polskiej Piosenki: odwiedziliśmy to miejsce, a największe wrażenie na wychowankach zrobiła możliwość wirtualnego przymierzenia strojów scenicznych.

Rejs statkiem po Odrze: końcem sierpnia popłynęliśmy statkiem w ramach zakończenia akcji „Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną”


LIPIEC 2017

Wycieczka na Kope Biskupią: Tak, zdobyliśmy najwyższy szczyt Opolszczyzny, całe 890m.n.p.m. J

Gra terenowa „Lot Trzmiela”: pomimo upału dotarliśmy do wszystkich punktów kontrolnych ukrytych w całym mieście i powtórzyliśmy sobie wszystkie zagadnienia z ekologii.

CZERWIEC 2017

Festyn w COAPOW: 2 czerwca odbył się coroczny festyn dla naszych wychowanków, jak co roku odwiedzili nas goście, był turniej piłki nożnej, dmuchańce, animatorki zabawy z Myszką Miki, malowanie twarzy, pokazy sztuki walki i mnóstwo pyszności.


Dzień Dziecka w ECO: z okazji Dnia Dziecka firma ECO zaprosiła do swojej siedziby dzieci, było zwiedzanie oraz przedstawienie teatralne i oczywiście słodycze.

Turniej piłki nożnej domów dziecka: dzięki wspaniałej inicjatywie fundacji Bądź Dobroczyńcą Kuby Błaszczykowskiego, nasze dzieci wzięły udział w zaciętych rozgrywkach piłkarskich.

MAJ 2017

Przygotowania do konkursu Domy Pozytywnej Energii Tauron: co roku bierzemy udział w konkursie organizowanym dla domów dziecka przez Tauron, w tym roku zadanie było pod hasłem: „Zdrowo jemy- energetycznie żyjemy”, oby się udało.

KWIECIEŃ 2017

Śniadanie Wielkanocne: Już kolejny rok wzięliśmy udział w Śniadaniu Wielkanocnym na opolskim rynku, nasze dzieciaki przygotowały wiele wielkanocnych smakołyków, którymi częstowały uczestników imprezy, wykonały również stroiki świąteczne i inne ozdoby.


LUTY 2017

Zimowisko Artystyczne w Bliżycach: Nasi wychowankowie odpoczywali, zbierali energię i świetnie się bawili tworząc różnego rodzaju plastyczne arcydzieła.

Akcja Złombol: w tym roku zostaliśmy obdarowani przez fundację Złombol wieloma wspaniałościami, wychowankowie otrzymali łyżwy, rolki, x-boxy, gry telewizyjne, piłkarzyki, worki bokserskie, piłki i wiele innych sprzętów sportowych, gry planszowe i wiele, wiele więcej.

STYCZEŃ 2017

Dzień Babci i Dziadka: Jak co roku wychowankowie pamiętają o seniorach, i z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedzili seniorów ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Magnolia”, przygotowali dla nich mały program artystyczny oraz wręczyli laurki, w zamian seniorzy odwdzięczyli się pysznym poczęstunkiem i upominkami.